Fast food jeszcze szybszy

Fast food jeszcze szybszy

Nawet najbardziej wytrzymali kierowcy prędzej czy później muszą zatrzymać się by coś zjeść. A nic nie irytuje bardziej niż gdy na drodze pomiędzy wygłodniałym kierowcą i jego wyczekiwanym hamburgerem staje kolejka ludzi. I właśnie z myślą o takich niezręcznych sytuacjach w Japonii testowany jest system zamawiania posiłków przez GPS.

Próby stanowią wspólne przedsięwzięcie konsorcjum 26 prywatnych firm i rządowej agencji odpowiedzialnej za rozwój usług drogowych. Działaniem systemu ITS (inteligent transport system) objęta została część prefektury Ibaraki. Wśród wielu funkcji tej nowoczesnej sieci znalazła się m.in możliwość zamówienia i zapłacenia za posiłek w McDonaldzie, za pomocą odbiornika GPS.

Zdalne zamówienie możliwe będzie gdy tylko pojazd znajdzie się w zasięgu nadajnika danej restauracji. Klient będzie mógł wybrać swój zestaw za pomocą dotykowego ekranu nawigacji i zapłacić za niego karta kredytową jeszcze podczas jazdy (o ile oczywiście posiada odpowiednio przystosowany czytnik).  Posiłek odebrać będzie można natomiast w tradycyjnym okienku McDrive. Japońskie władze już planują rozszerzenie systemu na inne sieci restauracji, a McDonald’s już liczy zyski z nowych, zniechęcanych obecnie skutecznie przez kolejki klientów.

źródło: e.nikkei.com

Podobne wpisy
Obecnie rozwój technologii dostarcza nam wielu ciekawych rozwiązań, mających duży wpływ na nasze codzienne życie. Czy wyobrażamy
Obecnie w hali fabrycznej komputery są niezbędne. To dzięki nim można sterować pracą maszyn. Automatyzacja
Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się w paluszku? Jakie substancje sprawiają, że baterie przechowują
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*