Fast food jeszcze szybszy

Nawet najbardziej wytrzymali kierowcy prędzej czy później muszą zatrzymać się by coś zjeść. A nic nie irytuje bardziej niż gdy na drodze pomiędzy wygłodniałym kierowcą i jego wyczekiwanym hamburgerem staje kolejka ludzi. I właśnie z myślą o takich niezręcznych sytuacjach w Japonii testowany jest system zamawiania posiłków przez GPS.

Próby stanowią wspólne przedsięwzięcie konsorcjum 26 prywatnych firm i rządowej agencji odpowiedzialnej za rozwój usług drogowych. Działaniem systemu ITS (inteligent transport system) objęta została część prefektury Ibaraki. Wśród wielu funkcji tej nowoczesnej sieci znalazła się m.in możliwość zamówienia i zapłacenia za posiłek w McDonaldzie, za pomocą odbiornika GPS.

Zdalne zamówienie możliwe będzie gdy tylko pojazd znajdzie się w zasięgu nadajnika danej restauracji. Klient będzie mógł wybrać swój zestaw za pomocą dotykowego ekranu nawigacji i zapłacić za niego karta kredytową jeszcze podczas jazdy (o ile oczywiście posiada odpowiednio przystosowany czytnik).  Posiłek odebrać będzie można natomiast w tradycyjnym okienku McDrive. Japońskie władze już planują rozszerzenie systemu na inne sieci restauracji, a McDonald’s już liczy zyski z nowych, zniechęcanych obecnie skutecznie przez kolejki klientów.

źródło: e.nikkei.com

Podobne wpisy
Tablet to obecnie dodatek, który posiada praktycznie każdy. Urządzenie to pozwala na chwilę odskoczni od
Współczesne metody druku dają masę możliwości, zarówno pod kątem techniki, jakości wykonania czy pomysłów. Niezwykłą
Chłodzenie produktów spożywczych to sprawdzony sposób na wydłużenie okresu ich przydatności do spożycia. Dzięki obniżeniu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*