Facebook wszechwiedzący

Temat Facebooka i ochrony danych osobowych jest co najmniej tak długi i zawiły, jak fabuła Mody na sukces. Ostatnio w całej tej sprawie dokonał się jednak przełom na miarę zmartwychwstania Taylor z 2387 odcinka wspomnianego serialu.

Facebookosim

Czy ktoś wam kiedyś powiedział byście byli ostrożni gdy o coś prosicie? O tej starej życiowej prawdzie Max Schrems chyba zapomniał i postanowił wystąpić z prośba do Facebooka o udostępnienie wszystkich posiadanych na jego temat danych. Odpowiedź administratorów serwisu przeszła jednak jego najśmielsze oczekiwania. Otrzymał on bowiem CD z 1222 plikami PDF. Zawierały one m.in. informacje na temat jego logowań, wszystkich wysłanych i odebranych wiadomości, wszystkich like’ów, statusów, zdjęć, przyjaciół i generalnie każdej najmniejszej aktywności!

Aby uzmysłowić sobie ogrom informacji jakimi dysponuje Facebook musimy jeszcze wiedzieć, że Wiedeńczyk posiada konto na portalu dopiero od roku i ma raptem 234 znajomych. Ile zatem stron zawierałby raport osoby bardziej towarzyskiej?

Warto pamiętać, że unijne prawo daje nam możliwość upomnienia się o informacje dotyczące naszej osoby. Właśnie z postanowień dyrektywy 95/46/EC skorzystał młody Austriak, a wynik tych działań tak nim wstrząsnął, że postanowił zainicjować akcję Europa vs. Facebook mającą ukrócić samowolę giganta w kwestii przechowywania danych. Jeżeli chcieli byście przyłączyć się do tej krucjaty zapraszamy pod ten adres.

źródło: threatpost.com

Podobne wpisy
Tablet to obecnie dodatek, który posiada praktycznie każdy. Urządzenie to pozwala na chwilę odskoczni od
Współczesne metody druku dają masę możliwości, zarówno pod kątem techniki, jakości wykonania czy pomysłów. Niezwykłą
Chłodzenie produktów spożywczych to sprawdzony sposób na wydłużenie okresu ich przydatności do spożycia. Dzięki obniżeniu
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*