Energia w naszych domach

Energia w naszych domach

Otaczamy się coraz większą ilością sprzętów elektronicznych, stale podnosimy komfort życia, posiadamy rozwiązania techniczne, o których nasi dziadkowie nawet nie marzyli. Wiąże się to jednak ze wzmożonym zużyciem energii – nasze potrzeby ciągle rosną. Ogromne zasoby energii pochłania transport i przemysł, ale najwięcej zużywają jej nasze gospodarstwa domowe.

energia w naszych domach
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7uCrvpw_oMo

Szacuje się, że 70 proc. domów w Polsce nie ma odpowiedniego ocieplenia lub posiada przestarzałą sieć elektryczną, często też używamy sprzętu niskiej klasy – energia w naszych domach jest marnowana na dużą skalę. Rozwiązaniem są domy pasywne, które zużywają jej siedmiokrotnie mniej, a także wymiana AGD na urządzenia o wysokiej klasie energooszczędności. W Polsce również zaczynają powstawać domy przyjazne dla środowiska i kieszeni domowników: https://www.youtube.com/watch?v=7uCrvpw_oMo. Więcej o energii dowiecie się na stronie www.energiaodnowa.pl.

Podobne wpisy
Cis to długowieczny krzew, który ładnie wygląda przez cały rok. Świetnie nadaje się on do
Chcesz otworzyć warsztat lub dopiero zaczynasz i majsterkujesz w swoim garażu? W takim razie z
Widzenie 3D to zdolność porównywania różnych odległości przedmiotów. Jak się okazuje, nie każdy zobaczy obrazy
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “Energia w naszych domach”

  • Najbardziej na zmianę klimatu narażone są duże miasta. Nawalne deszcze zalewają ulice, a fale upałów zwiększają śmiertelność mieszkańców. Ważne jest abyśmy nauczyli się adoptować do tych zmian i tworzyli strategie adaptacji, które przygotują nasze miasta do nadchodzących problemów związanych ze zmianami klimatu. Zapraszamy do obejrzenia filmu Energia od nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*