Eko branży kryzys nie straszny

Eko branży kryzys nie straszny

Okazuje się, że pomimo panującego obecnie ogólnoświatowego kryzysu jest pewna branża, która inwestuje na potęgę. To branża odnawialnych źródeł energii, gdzie w 2011 r. ustanowiono kolejny inwestycyjny rekord.

257 mld $ – oto kwota przeznaczona na rozwój zielonych technologii pozyskiwania energii.  Oznacza to wzrost o 17% w stosunku do roku 2010. Poza tym, od rozpoczęcia kryzysu w 2008 r. roczna kwota wydatków inwestycyjnych w tym sektorze podwoiła się. Jedyną niepokojącą tendencją jest spadek tempa przyrostu z 37% w 2010 r do obecnych 17%.

Najwięcej w odnawialna energię inwestują USA i Chiny, co związane jest z prowadzonymi w tych krajach proekologicznymi programami. Co ciekawe, po raz pierwszy inwestycje w elektrownie wiatrowe zostały „wyprzedzone” przez ogniwa solarne, których instalacja pochłonęła w 2011 r. 52% całości wydatków. A jaki jest efekt tych wszystkich inwestycji? 16,7% energii pozyskiwanej w skali świata z odnawialnych źródeł, i to z uwzględnieniem wykorzystania biomasy w krajach rozwijających się. Cóż, jeszcze długo świat nie uwolni się  zatem od węgla, ropy i gazu.

źródło: guardian.co.uk

Podobne wpisy
Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się w paluszku? Jakie substancje sprawiają, że baterie przechowują
Gospodarstwa oraz drobne działki szczególnie w okresie letnim narażone są na ataki ze strony różnorodnych
Zanieczyszczenie środowiska jest obecnie jednym z ważniejszych problemów, z którym musimy się uporać. Żeby zadbać
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*