Dotykowa klawiatura bardziej przyjazna

Dotykowa klawiatura bardziej przyjazna

No dobra wszyscy posiadacze ultranowoczesnych, przenośnych gadżetów z dotykowymi ekranikami przyznajcie, że tęsknicie czasami (zwłaszcza zimą) za staromodnymi klawiszami. Aby poczuć „wspomnień czar” nie trzeba już jednak przesiadać się na nokię 3310. Firma Tactus skonstruowała bowiem ekranik, z którego klawiatura dosłownie „wyrasta”.

Technologia Tactile Layer może być stosowana we wszystkich urządzeniach z dotykowym interfejsem. Wymaga ona jedynie wymiany wierzchniej warstwy wyświetlacza. Gdy chcemy skorzystać z klawiatury w szybkę w miejscach przycisków wpompowywana jest oleista substancją, tworząca klawisze. Gdy kończymy pisanie, zostaje ona zassana, a ekranik na powrót staje się płaski.

Wszystko brzmi i wygląda rewelacyjnie, jednak technologia wciąż posiada pewne ograniczenia. Na dzień dzisiejszy klawisze pojawiać się mogą jedynie we wcześniej ustalonych miejscach. Z czasem jednak będzie możliwe „wpompowanie” klawisza gdziekolwiek na ekranie. Nie wiem jak wam, ale mi to wygląda na małą rewolucję.

źródło: tactustechnology.com

Podobne wpisy
Jeszcze parę lat temu etui na telefony były bardzo popularne i nosił je praktycznie każdy.
Dzięki dzisiejszej technologii większość rzeczy domowego użytku zmienia się na coraz bardziej nowoczesne. Każdy jako
Kiedy przychodzi lato i pojawiają się pierwsze wakacyjne temperatury, zazwyczaj jesteśmy zachwyceni. Niestety, szybko przychodzi
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*