Dekoracyjne i funkcjonalne oświetlenie łazienki

Ze względu na charakterystykę takich pomieszczeń jak łazienki, przede wszystkim z uwagi na niemal zupełne odcięcie łazienki od naturalnego światła słonecznego, instalacja oświetlenia sztucznego odgrywa tu niezwykle ważną rolę w odbiorze wnętrza i w jego funkcjonalności. Odpowiednio dobrane i ustawione punkty świetlne pomagają budować nastrój i jednocześnie zapewniają wygodę podczas wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Szczególnie istotne w tym względzie są te lampy łazienkowe, które doświetlają przestrzeń wokół lustra i umywalki, a także lampy podsufitowe, zarówno te pełniące rolę oświetlenia funkcjonalnego, jak i te mające charakter czysto dekoracyjny (popularne oczka wpuszczane w sufit zabudowany, które emitują delikatne, nastrojowe światło).

Oświetlenie funkcjonalne w łazience

lampy łazienkoweTo podstawowy rodzaj oświetlenia sztucznego, w jaki powinna być wyposażona każda łazienka – oczywiście, jeśli zależy nam na wygodzie korzystania z jej wnętrza. Lampy łazienkowe, które mogą pełnić rolę oświetlenia funkcjonalnego to przede wszystkim lampy sufitowe ? oświetlenie centralne. Tego typu oświetleniem może być stylowy plafon sufitowy ściśle przylegający do powierzchni sufitu. Mogą być nim również eleganckie reflektory zainstalowane na suficie lub oczka natynkowe lub podtynkowe wyposażone w żarówki/halogeny o odpowiednio dużej jasności emitowanego światła. Funkcjonalnym oświetleniem łazienkowym będą także kinkiety, plafony i reflektorki instalowane na ścianach, przede wszystkim w okolicach lustra lub umywalki (najczęściej po bokach lustra lub nad lustrem). Wybór tego typu lamp łazienkowych jest dziś bardzo duży, zatem znalezienie oświetlenia funkcjonalnego dostosowanego do potrzeb konkretnej łazienki, dla nikogo nie powinno stanowić większego problemu.

Oświetlenie dekoracyjne w łazience

Ten rodzaj lamp łazienkowych ma przede wszystkim pomóc w uzyskaniu atrakcyjnego klimatu wewnątrz pomieszczeń tj. łazienka. Celem takiego oświetlenia jest tworzenie miłej, sprzyjającej relaksowi, a niekiedy romantycznej atmosfery. Lampy łazienkowe, jakie mogą realizować tego typu funkcję, to przede wszystkim niewielkie oczka, najczęściej te w wersji podtynkowej, wyposażone w stosunkowo małe żarówki emitujące delikatne światło, które nie rozświetla, a tworzy nastrojową poświatę. Takie oświetlenie może być instalowane zarówno pod sufitem, jak i na ścianach czy przy samej podłodze. Wystarczy tylko odpowiednio przebudować łazienkę, wykorzystując do tego celu chociażby wyjątkowo tanie i popularne płyty kartonowo-gipsowe.

Podobne wpisy
Projektowanie pokoju dziecięcego może przynosić tyle samo radości i satysfakcji, co wątpliwości. Należy bowiem odpowiednio
Dobry procesor, karta graficzna, ogromny monitor oraz specjalna klawiatura gamingowa to nie wszystko, w co
Niedobór witamin w organizmie może doprowadzić do powstania wielu poważnych chorób, więc nie powinno się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*