Czy pierogi są zdrowe?

Czy pierogi są zdrowe?

Ruskie pierogi to jedno z klasycznych dań kuchni polskiej, cenione nie tylko przez mieszkańców naszego kraju, ale także przez odwiedzających nas cudzoziemców. Osoby odwiedzające Poznań, na przykład z okazji targów poznańskich, chętnie kosztują różnych wersji pierogów, bo pierogi ruskie (z serem i ziemniakami) to jedynie jedna z wielu różnych odmian tego niezwykle popularnego dania. Które z pierogów są najzdrowsze? Które ich wersje może wprowadzić do swojej codziennej diety odchudzająca się osoba?

Niskokaloryczne wersje pierogów

pierogi z mięsemW odróżnieniu od klasycznych pierogów ruskich z wysokokalorycznym nadzieniem serowo-ziemniaczanym, dużą popularnością w naszym kraju cieszą się również pierogi z chudszymi, mniej kalorycznymi farszami warzywnymi. Największe pierogarnie w takich miastach jak Poznań, Warszawa czy Kraków, serwują wiele rodzajów takich warzywnych pierogów. Najpopularniejsze ich rodzaje to pierogi z kapustą i grzybami, z nadzieniem pieczarkowym czy ze szpinakiem. Takie pierogi są nie tylko mniej kaloryczne, ale i niezwykle zdrowe, zwłaszcza jeśli ciasto będzie zrobione nie z klasycznej, oczyszczonej mąki pszennej, a z maki pełnoziarnistej, bogatej w błonnik i wiele różnych witamin. Warzywne wersje pierogów to doskonały wybór dla wszystkich osób będących na diecie.

Zdrowe pierogi z nadzieniem owocowym

Ciekawą, bo wciąż niskokaloryczną, a przy tym niezwykle smaczną i zdrową wersją pierogów, są pierogi z owocowym nadzieniem. Restauracje w dużych miastach typu Poznań czy Warszawa tego typu dania oferują przez cały rok. Co ważne, farsze są przygotowywane ze świeżych owoców, również w sezonie zimowym. Doskonałym przykładem owocowych pierogów serwowanych w Poznaniu i wielu innych polskich miastach są pierogi z farszem wiśniowym, z jabłkami z cynamonem czy jagodami. Pamiętaj, jeśli chcesz, by tego typu danie było niskokaloryczne, nie przesadzaj z ilością śmietany zwyczajowo stosowanej do okraszenia pierogów z owocowym farszem. Co warte podkreślenia, pierogi z farszem owocowym to bogate źródło witamin i fantastyczna przekąska w formie deseru.

Podobne wpisy
Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na
Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*