Ciekawe miejsca w Ustroniu

Ciekawe miejsca w Ustroniu

Ustroń jest popularną górską miejscowością, zlokalizowaną w województwie śląskim. Leży nad rzeką Wisłą, tuż przy zboczach Szczyrku. Jest uznawana za jedną z najpiękniejszych miejscowości w okolicy, dlatego co roku do tego małego miasteczka przybywają turyści z całej Polski, a nawet zza granicy.

Zabytki w Ustroniu

W samym centrum miasta znajduje się kościół pod wezwaniem świętego Klemensa. Został wybudowany w 1787 roku z kamienia oraz częściowo z cegły. Niedaleko budynku znajduje się inny kościół, tym razem ewangelicki, który jest najstarszym obiektem sakralnym w całym Ustroniu. Kościół stoi w uroczym miejsc, pełnym lip i brzóz, dlatego jest doskonałym miejscem do wypoczynku na parkowej ławeczce.

Noclegi w Ustroniu

Na terenie miasta znajduje się mnóstwo miejsc, które oferują nocleg swoim turystom. Pensjonaty Ustroń przygotowane są w pełni pod gości z Polski, ale też zza granicy. Również okoliczni mieszkańcy z chęcią wynajmują swoje prywatne kwatery przybyszom. Za niewielką opłatą można dostać całkiem duże i wygodne lokum. Bardziej wymagający z pensjonatu/noclegu Mileżówka (http://www.milezowka.pl/) , który oferuje m.in. SPA.

pensjonaty ustroń

Starsze obiekty użytkowe w Ustroniu

Nie tylko pensjonaty Ustroń oferują miejsca do spania. W centrum miasta stoją stare chałupy drewniane, które obecnie pozostają w prywatnych rękach. Można je jednak zwiedzać, ponieważ na ich terenie znajdują się muzea przedstawiające historię miasta i całego regionu, a także przedmioty z tym związane. Oprócz tego, bardziej zamożni turyści mogą skorzystać z atrakcyjnego noclegu. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie, jak pensjonaty Ustroń, ale na pewno będzie gratką dla wszystkich miłośników historycznych zabudowań. W centralnej części znajduje się także zabytkowy Ratusz, który widnieje na widokówkach związanych z miastem. Obok znajdziemy również niecodzienny amfiteatr, który przedstawia historyczne zdjęcia zrobione na terenie miasta i w jego okolicach.

Podobne wpisy
Przemieszczamy się od dziecka. Robimy to najpierw na własnych nogach i rękach, później tylko na
Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać
Mało które zabawki są tak kultowe, jak znane na całym świecie LEGO Classic. Klocki są
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*