Całoroczne szusowanie

Kryte stoki narciarskie nie są żadną nowością. Możemy je spotkać chociażby w bogatych arabskich krajach, które z przyczyn geograficznych nie mogą zaznać dobrodziejstw naturalnego śniegu. Jednak projekt tego typu w kraju na co dzień nie narzekającym na brak białego puchu jest czymś zupełnie nowym.

Bezpieczny kask narciarski

Szwedzi postanowili zszokować świat tworząc Skipark 360 – największy kryty stok narciarski na świecie. Powstanie on w miejscowości Balsta, położonej w odległości 50 km od Sztokholmu. Rekordowa konstrukcja, wysoka na 135 m spełniać będzie wymagania FIS w zakresie organizacji mistrzostw świata. Długość krytego stoku wynosi 700 m, a różnica wysokości 160 m. Nie jest jednak jedyną atrakcją Skiparku. W jego obrębie znajdować się będzie także 3.5-kilometrowa, kryta trasa biegowa oraz areny dla biathlonistów, hokeistów i łyżwiarzy figurowych.

Kompleks jest odpowiedzią Szwedów na zmieniający się klimat. Kraj ten, mieniący się potęgą w sportach zimowych, od kilku lat boryka się bowiem z problemem braku śniegu, co odbija się oczywiście niekorzystnie na wynikach sportowych. Dlatego też wydatek rzędu 300 mln $ wydaje się Szwedzkim decydentom bardziej niż uzasadniony i budowa kompleksu rusza w 2013 r.

źródło: gizmag

Podobne wpisy
IT jest prężnie rozwijającą się branżą. Od 2 lat możemy zauważyć na rynku wzrost powstających
Nowe technologie finansowe wzbogacają rynek bankowy. Klienci chcą coraz szybciej wpłacać i wypłacać środki finansowe
Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu telefonu jest albo wymiana jego obudowy na nową, albo nałożenie
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*