Całoroczne szusowanie

Całoroczne szusowanie

Kryte stoki narciarskie nie są żadną nowością. Możemy je spotkać chociażby w bogatych arabskich krajach, które z przyczyn geograficznych nie mogą zaznać dobrodziejstw naturalnego śniegu. Jednak projekt tego typu w kraju na co dzień nie narzekającym na brak białego puchu jest czymś zupełnie nowym.

Bezpieczny kask narciarski

Szwedzi postanowili zszokować świat tworząc Skipark 360 – największy kryty stok narciarski na świecie. Powstanie on w miejscowości Balsta, położonej w odległości 50 km od Sztokholmu. Rekordowa konstrukcja, wysoka na 135 m spełniać będzie wymagania FIS w zakresie organizacji mistrzostw świata. Długość krytego stoku wynosi 700 m, a różnica wysokości 160 m. Nie jest jednak jedyną atrakcją Skiparku. W jego obrębie znajdować się będzie także 3.5-kilometrowa, kryta trasa biegowa oraz areny dla biathlonistów, hokeistów i łyżwiarzy figurowych.

Kompleks jest odpowiedzią Szwedów na zmieniający się klimat. Kraj ten, mieniący się potęgą w sportach zimowych, od kilku lat boryka się bowiem z problemem braku śniegu, co odbija się oczywiście niekorzystnie na wynikach sportowych. Dlatego też wydatek rzędu 300 mln $ wydaje się Szwedzkim decydentom bardziej niż uzasadniony i budowa kompleksu rusza w 2013 r.

źródło: gizmag

Podobne wpisy
Chyba każdy miłośnik kina amerykańskiego, widział na nowych produkcjach taki asortyment jak bongo szklane, które
Założenie, które przyświecało projektowaniu iPhone'a XR było takie, że ma to być nieco tańsza opcja
Nowoczesne technologie otaczają nas coraz śmielej. Nie inaczej jest z dotykowymi ekranami, które pojawiają się
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*