Byliny i ich specyfika

Rośliny zielone, które żyją dłużej niż dwa lata określamy mianem bylin i wraz z drzewami, krzewinkami oraz krzewami zaliczamy do szerokiej grupy roślin wieloletnich. Niemal wszystkie byliny (wyjątkiem są tu jedynie hapaksanty) charakteryzuje to, że w czasie swojego życia wielokrotnie wydają nasiona i owoce, jeśli więc mówimy o roślinach uprawnych, nie możemy nie zauważyć tego, że byliny są wyjątkowo opłacalne zwracając koszty poniesione w związku z ich uprawą. byliny Znakiem rozpoznawczym roślin z tej grupy jest nie tylko fascynujące botaników wielokrotne owocowanie. Naukowcy poświęcają również wiele uwagi temu, jak byliny dostosowały się do niekorzystnych warunków klimatycznych. W wielu częściach świata mamy do czynienia z porami roku, które nie sprzyjają wegetacji (w przypadku Polski jest to zima), a badania naukowe potwierdzają, że byliny radzą sobie z tym problemem znacznie skuteczniej niż rośliny jednoroczne i dwuletnie. Co ciekawe, różne ich rodzaje wypracowały własne sposoby na „przeczekanie” niesprzyjającego okresu, a sama ich obserwacja i analiza jest wyjątkowo interesującym zadaniem stawianym sobie przez osoby zawodowo związane ze światem roślin.

Podobne wpisy
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niestandardowo można wykorzystać przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu?
Medycyna poczyniła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nieprawdopodobne postępy. Szczepionki, transplantologia, antybiotyki, nowoczesne lekarstwa, metody
Każdy rodzic chce wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Chciałby, żeby rozwijało się jak najlepiej,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*