5 sposobów na aspirynę

5 sposobów na aspirynę


Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niestandardowo można wykorzystać przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Okazuje się, że wiele rzeczy możemy używać w zupełnie inny sposób i tym samym ułatwić sobie radzenie z niektórymi problemami.
Aspiryna ? kwas acetylosalicylowy, który przyjmujemy w formie tabletek podczas przeziębienia. Aspiryna zwalcza ból, gorączkę i drobne stany zapalne, dlatego przydaje się w czasie jesiennych chłodów. Preparat możemy jednak zastosować do zupełnie innych działań.

Samochód
Dwie tabletki tego specyfiku pomogą uruchomić awaryjnie akumulator w aucie. Kwas acetylosalicylowy reaguje z kwasem solnym, który znajduje się w akumulatorze. Na takiej mieszance nie pojedziemy zbyt długo, ale z pewnością damy radę przemieścić się w dogodniejsze miejsce, dojechać do stacji benzynowej, warsztatu lub chociaż zjechać na pobocze. Warto wozić w schowku dwie tabletki i w razie potrzeby wrzucić je do akumulatora.

Biżuteria
Do czyszczenia biżuterii z reguły używamy sody oczyszczonej lub pasty do zębów. W tym zadaniu sprawdzi się także nasza stara, dobra aspiryna, która jest skuteczniejsza, a przy tym łatwiejsza w stosowaniu. Wystarczy rozpuścić dwie tabletki w 250 ml wody i wrzucić błyskotki do środka. Przedmioty wyjmujemy po kilku minutach i wycieramy do sucha.

Toaleta
Każdemu może zdarzyć się zapomnieć o kupnie środków czystości do toalety. W takim wypadku wystarczy wrzucić do muszli trzy tabletki, a następnie umyć toaletę po około 20 minutach. Będzie lśnić jak po chemicznych środkach.

Spalenizna
Przypalone ślady na garnkach łatwiej usuniemy po uprzednim wymoczeniu ich w rozpuszczonej aspirynie. Problemowe naczynie napełniamy wodą, do której wrzucamy tabletki. Całość myjemy po około godzinie.

Maseczka
Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie antyseptyczne i dodatkowo korzystnie działa na układ krwionośny. Z tego powodu świetnie nadaje się do pielęgnowania skóry problemowej, trądzikowej i tłustej. Z aspiryny można wykonać maseczkę po uprzednim rozgnieceniu kilku tabletek i zmieszaniu ich z odrobiną wody.

Podobne wpisy
Arkusz kalkulacyjny jest najpopularniejszym programem biurowym, którego używa się m. in. do przetwarzania danych liczbowych.
Czasami trudno namówić dzieci do nauki, a jeszcze trudniej zachęcić nastolatka. Samo mówienie o tym,
MRI to w skrócie rezonans magnetyczny głowy - jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostycznych. Rezonans umożliwia
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

1 thought on “5 sposobów na aspirynę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*