5 sposobów na aspirynę


Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niestandardowo można wykorzystać przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Okazuje się, że wiele rzeczy możemy używać w zupełnie inny sposób i tym samym ułatwić sobie radzenie z niektórymi problemami.
Aspiryna ? kwas acetylosalicylowy, który przyjmujemy w formie tabletek podczas przeziębienia. Aspiryna zwalcza ból, gorączkę i drobne stany zapalne, dlatego przydaje się w czasie jesiennych chłodów. Preparat możemy jednak zastosować do zupełnie innych działań.

Samochód
Dwie tabletki tego specyfiku pomogą uruchomić awaryjnie akumulator w aucie. Kwas acetylosalicylowy reaguje z kwasem solnym, który znajduje się w akumulatorze. Na takiej mieszance nie pojedziemy zbyt długo, ale z pewnością damy radę przemieścić się w dogodniejsze miejsce, dojechać do stacji benzynowej, warsztatu lub chociaż zjechać na pobocze. Warto wozić w schowku dwie tabletki i w razie potrzeby wrzucić je do akumulatora.

Biżuteria
Do czyszczenia biżuterii z reguły używamy sody oczyszczonej lub pasty do zębów. W tym zadaniu sprawdzi się także nasza stara, dobra aspiryna, która jest skuteczniejsza, a przy tym łatwiejsza w stosowaniu. Wystarczy rozpuścić dwie tabletki w 250 ml wody i wrzucić błyskotki do środka. Przedmioty wyjmujemy po kilku minutach i wycieramy do sucha.

Toaleta
Każdemu może zdarzyć się zapomnieć o kupnie środków czystości do toalety. W takim wypadku wystarczy wrzucić do muszli trzy tabletki, a następnie umyć toaletę po około 20 minutach. Będzie lśnić jak po chemicznych środkach.

Spalenizna
Przypalone ślady na garnkach łatwiej usuniemy po uprzednim wymoczeniu ich w rozpuszczonej aspirynie. Problemowe naczynie napełniamy wodą, do której wrzucamy tabletki. Całość myjemy po około godzinie.

Maseczka
Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie antyseptyczne i dodatkowo korzystnie działa na układ krwionośny. Z tego powodu świetnie nadaje się do pielęgnowania skóry problemowej, trądzikowej i tłustej. Z aspiryny można wykonać maseczkę po uprzednim rozgnieceniu kilku tabletek i zmieszaniu ich z odrobiną wody.

Podobne wpisy
Jod jest ściśle powiązany z pracą jednego z ważniejszych gruczołów dokrewnych - tarczycy. Temu pierwiastkowi
Medycyna poczyniła w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nieprawdopodobne postępy. Szczepionki, transplantologia, antybiotyki, nowoczesne lekarstwa, metody
Każdy rodzic chce wszystkiego, co najlepsze dla swojego dziecka. Chciałby, żeby rozwijało się jak najlepiej,
0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Jeden komentarz dotyczący “5 sposobów na aspirynę”

  1. basia powiedział:

    Aspiryna podobno wzmacnia paznokcie i nadaje im biel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*