Elektryczna ryksza

Ten interesujący koncept elektrycznej rikszy powstał na tegoroczny Peugeot Concours Design. Jego autorem jest meksykański designer Joan Lueiro. Pojazd, podobnie jak tradycyjne riksze, przeznaczony jest na zatłoczone ulice wielomilionowych metropolii.

Wiatrowa riksza

Riksza bierze na pokład 2 pasażerów, a jej przeszklona karoseria pozwala podziwiać z bliska „życie miasta”. Szczególnie okazale prezentują się otwierane na boki drzwi wejściowe. Pojazd porusza się na 2 kołach a o jego odpowiedni balans dbają wbudowane żyroskopy

Miejskie auto na rok 2050

Wszystko pięknie, ale… gdzie jest rikszarz?  Czy riksza nie powinna być z definicji prowadzona przez rikszarza, a nie przez pasażerów? Czym więc ten projekt różni się od licznych konceptów miejskich aut? Powiecie pewnie, że się czepiam, ale nie uśmiechają mi się strajki bezrobotnych rikszarzy.

źródło: thedesignblog

facebookgoogle_plus
0 votes
Stan

About Kuba Staniszewski

Najaktywniejszy zawodnik drużyny Futurebloga. Zajmuje się głównie newsami, lecz czasem, w szaleńczym przypływie weny tworzy też dłuższe formy. Przedmiotem jego zainteresowań są nowinki techniczne, szczególnie z dziedziny informatyki i transportu. Studiując ekonomię, pozostaje czuły na aspekty z nią związane, także w opisywanych przez niego technologiach przyszłości.

One thought on “Elektryczna ryksza

  1. ania

    spoko, ale bardziej podoba mi się podobny koncept ni to auta ni to motoru http://www.mazdadesign.pl/praca,573.html

Comments are closed.