W podróż z Move-On, walizkami przyszłości
Lipiec 8, 2010 autor Jacek Basiński
Opublikowano w Lifestyle, Niecodzienne gadżety
Alberto Villareal doszedÅ‚ do wniosku, że walizki, teczki i plecaki, z którymi dziÅ› wyruszamy na wojaże, nie majÄ… nic wspólnego z funkcjonalnoÅ›ciÄ…. Nie poprzestaÅ‚ jednak na krytyce i zaprezentowaÅ‚ bagaże przyszÅ‚oÅ›ci – Move-On.
MOVE-ON Suitcase Collection by AGENT. from AGENT. on Vimeo.
W skÅ‚ad zestawu wchodzÄ… 3 „walizki”. Pierwsza z nich to SURFN, wyglÄ…dem przypominajÄ…ca dzisiejsze bagaże. ZasadniczÄ… różnicÄ… jest jednak zainstalowanie opuszczanej części. Po co? Filmik reklamowy sugeruje, by używać walizki jako segway lub wózka dla mniejszych pakunków. Pytanie, czy starczy tam miejsca na bagaże?
StojÄ…ce miejsca w samolotach?
Kolejny skÅ‚adnik zestawu to RIDN, który wyglÄ…da jak case ze sprzÄ™tem audio, ale posiada bardzo ciekawÄ… zaletÄ™. Mianowicie, sam siÄ™ waży. Autor widzi go też jako Å›wietne siedzenie, idealne do kolejki na lotnisku czy dworcu. BiorÄ…c pod uwagÄ™ poziom zatÅ‚oczenia niektórych pociÄ…gów PKP – ten koncept ma szansÄ™.
Ostatnia walizka to idealna propozycja dla rodziców podróżujących z dzieckiem. STROLLN oprócz dość standardowego wyglądu cechuje obecność siedzenia dla malucha. Wygodnie i bezpiecznie, o ile pociecha zechce usiedzieć
Czy taki zestaw będzie standardem na lotniskach i dworcach za lat kilka? Osobiście mam wątpliwości, bo o ile rozwiązania wydają się być ciekawe, a design atrakcyjny, to pozostaje zasadniczy problem. Jest nim pakowność, o której Alberto w ogóle nie wspomina. To chyba nie najlepiej wróży Move-On jako (jakby nie było) następcom naszych walizek i plecaków.
źródło: Dvice











Komentarze
Jeden komentarz to “W podróż z Move-On, walizkami przyszÅ‚oÅ›ci”Trackbacks
Sprawdź co inni mają do powiedzenia[...] Walizki przyszłości [...]