Futureblog.pl

What the #$*! do we know?

Posted on

Co wiemy o: materii, fizyce kwantowej, tym, kim jesteśmy i po co żyjemy, kim (czym) jest Bóg, jak wpływ mamy na swoje życie, na postrzeganie, czym jest świadomość… itp. itd.

9951e83e19d1cb49

Nie powiem, że po obejrzeniu filmu „What the bleep do we know?” (2004) poznacie odpowiedź na te pytania, ale z pewnością poznacie jedną z wielu teorii. Zresztą żaden inteligentny człowiek nie zasiada do filmu, czy książki żeby poznać odpowiedź. Zwykle mamy potem przecież dużo więcej pytań. Czytamy więcej, słuchamy więcej, patrzymy z większą uwagą. Może właśnie o to chodzi w życiu? Żeby połączyć myślenie z wszelkimi uciechami życia? Być tym, co robimy.

Życie powinno być niebezpieczne – nie ma innej drogi… A gdy człowiek zasmakuje radości bycia wolnym i nieustraszonym, nie będzie tego nigdy żałować, ponieważ wtedy dopiero przekona się, czym jest pełne życie. Wtedy przekona się, co znaczy zapalenie pochodni życia jednocześnie na dwóch końcach. Choćby najkrótszy moment tej intensywności zadowala bardziej niż cała wieczność przeciętnego życia. (Osho)

Zapraszam na stronę filmu: www.whatthebleep.com

Tu zajrzyjcie jeśli chcecie zobaczyć trochę więcej niż przedstawia zwiastun.

Poinformuj znajomych:
  • Facebook
  • Wykop

PODOBNE ARTYKUŁY

macheads
Polecamy

MacHEADS

  Jak to się dzieje, że społeczność użytkowników komputerów i innych urządzeń firmy Apple jest tak unikalna? Jak filozofia Apple wpływa na życie tych użytkowników? I jak to życie zmienia? Na

goop_header
Lifestyle

This is GOOP!

Zielone, czy też ekologiczne życie staje się coraz bardziej popularne.. Sama nie wiem, czy to dobrze. Tzn. nie zrozumcie mnie źle, jak najbardziej cieszy mnie fakt, że coraz więcej z nas

image-1
Lifestyle

Arktyka wg dr Mikołaja Golachowskiego

Mikołaj Golachowski: biolog, doktor nauk przyrodniczych. Uczestnik 4 polskich wypraw antarktycznych na stację im. H. Arctowskiego. Pracuje jako przewodnik turystyczny w Antarktyce i Arktyce. Aktywny działacz kilku organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Liczba komentarzy: 3

  1. Paweł pisze:

    czy 2004 za tytułem to data premiery? czy to taki „stary” film?

  2. Ania Gwoździk pisze:

    Tak, film jest z 2004 roku.

  3. biop pisze:

    Jest dużo lepsza odświeżona i wzbogacona wersja tego filmu z 2006 i zwie się:
    What the Bleep Do We Know!? ? Down the Rabbit Hole. I jeżeli polecać to właśnie tę 2 wersje jest dużo dłuższa i bogatsza, polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>