Elektryczne auta nadchodzą
Posted on

Kolejny post o elektrycznych samochodach obiecywanych już od wielu lat ma dowieść, że rewolucja naprawdę nadchodzi. Główne ruchy rozgrywane są w USA i tak w menu roku 2009 ma pojawić się kilka propozycji: Tesla, Zap, oraz Six50 EVs. Karta ciekawostek na rok 2010 zawiera sławnego już Volt’a oraz nowość w tym wyścigu Nissana Cube!
Propozycja Nissana jest o tyle ciekawa, że ich auto benzynowe o podobnych kształtach zrobiło w stanach istną furorę.
Jak te doniesienia odnieść do naszych problemów z energią? Co się stanie jeśli oprócz normalnego wzrostu zużycia energii, nasze elektrownie staną przed problemem zasilania setek i miejmy nadzieję że szybko tysięcy elektrycznych aut?
PODOBNE ARTYKUŁY
Nowinki technologiczne
Elektryczne auta, auta na etanol, wodę – powiew przyszłości?
Od jakiegoś czasu prezentujemy ciekawe propozycje ekologicznych i tanich w eksploatacji samochodów. Dzisiaj zapoznamy się z kolejnymi cudami inżynierii!
Gadżety
Elektryczne auto Fisker Automotive
Dzięki funduszom uzyskanym od jednego z większych funduszy venture capital, ma szansę powstać luksusowe auto hybrydowe kosztujące 80 000 dolarów. Najważniejszy w całym przedsięwzięciu jest fakt budowy tego projektu w samym sercu samochodowej
Nowinki technologiczne
Toyota planuje wypuszczać tylko hybrydowe auta do 2020 roku!
Jak podaje jeden z czołowych pracowników Toyoty Masatami Takimoto firma planuje doprowadzić całą ofertę aut do wersji hybrydowych do roku 2020. Jednocześnie w planach firmy jest zarabiać na wersjach hybrydowych tyle co